Zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary: „Kościół wobec uchodźców – jak mądrze pomagać?”. Tym razem przyjrzymy się konfliktowi w Syrii i sytuacji Kościoła na Bliskim Wschodzie.

Będziemy dociekać, w jaki sposób chrześcijanie mogą skutecznie pomóc uchodźcom i poszukamy rozwiązania dylematów, które narosły wokół tego tematu.

Gośćmi spotkania będą ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oraz Anna i Karol Wilczyńscy, prowadzący bloga islamista.pl, którzy w tym roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną. Dyskusję poprowadzi Paweł Grad, filozof, student Graduate School for Social Research przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Do zobaczenia w piątek 26 maja o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

Podczas spotkania będzie można kupić płyty z nagraniami poprzednich spotkań oraz książki.

 

Tegoroczna edycja to już czternasty rok funkcjonowania Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się raz w miesiącu w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów w Warszawie przy ul. Freta 10.

Więcej informacji i kontakt: www.szkolawiary.dominikanie.pl