Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na nowy cykl spotkań: „WIARA – CODZIENNOŚĆ – …”.

Zapraszamy na spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary zatytułowane „WIARA – CODZIENNOŚĆ – EUCHARYSTIA. Do kogo przychodzisz?”, które odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19:00.

Msza święta jest wielkim darem, który możemy ofiarować zarówno w intencji żywych, jak i umarłych.

Czym kierujemy się przychodząc na mszę świętą – powinnością, potrzebą serca, przyzwyczajeniem, pragnieniem Boga czy wyrzutami sumienia? Czy w niej uczestniczymy z zaangażowaniem, czy też ją jedynie zaliczamy? Jak właściwie przeżywać mszę świętą, gdy brakuje nam wiary, i czy uczestnictwo we mszy świętej podyktowane poczuciem obowiązku ma sens?

Czym kierujemy się, decydując się na uczestnictwo we mszy świetej w danym kościele – wybieramy własną wspólnotę parafialną, mądrego kaznodzieję, bogatą liturgię czy oddanego ludziom kapłana? Czy churching jest czymś złym?

Zapraszamy do zgłębienia tematu Eucharystii, aby móc lepiej zrozumieć to, w czym tak naprawdę uczestniczymy i otworzyć nasze serca na bardziej intymne przeżywanie spotkania z Bogiem sakramencie ołtarza.

Pomoże nam w tym gość, o. Marek Blaza SJ, kapłan, jezuita, trirytualista, wykładowca teologii ekumenicznej i dogmatycznej, duszpasterz akademicki dla młodzieży studenckiej obrządku greckokatolickiego (bizantyjsko-ukraińskiego) w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Kamil Szumotalski – teolog i mąż, który w ostatnim czasie prowadził cykl spotkań o duchowości miasta. Znany jest również z publikacji na portalu Aleteia oraz prowadzenia, wraz z żoną, kanału „Przyklejeni”.