Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na nowy cykl spotkań: „WIARA – CODZIENNOŚĆ – …”.

Być może zastanawiają się Państwo czasami nad budzącymi kontrowersje kwestiami społecznymi bądź moralnymi. Są to tematy, które nierzadko leżą na pograniczu życia politycznego i religijnego. Dylematy takie są szczególnie trudne do rozstrzygnięcia z uwagi na to, że zadaniem polityków jest ochrona konkretnych dóbr i interesów społeczeństwa, natomiast Ewangelia wzywa nas do heroizmu, który nierzadko przekracza kompetencje najwytrawniejszych polityków.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w rozmowie dotyczącej zaangażowania katolika w sprawy polityczne, podejmowania decyzji w zgodzie z własnym systemem wartości, relacji państwo – Kościół oraz drażliwej kwestii poruszania politycznych tematów w Kościele.

Naszym gościem będzie o. Marcin Lisak OP, socjolog i pracownik naukowy Instytutu statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie, spotkanie poprowadzi Paweł Grad, redaktor „Christianitas”.

Na spotkanie zapraszamy w piątek 26 stycznia o godz. 19:00. Tradycyjnie odbędzie się w Sali Prowincjalskiej w klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

Więcej informacji i kontakt na stronie http://freta.szkolawiary.dominikanie.pl/ oraz na Facebooku.