Nasze spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:00, ale każde ma inny charakter.

 

  1. W jeden czwartek miesiąca gromadzimy się na wspólnej Mszy Świętej, aby jako wspólnota włączyć się aktywnie w modlitwę Kościoła i powierzyć swe sprawy Chrystusowi.
  2. Innym razem zbieramy się w celu wysłuchania wykładu z dziedziny teologii, filozofii lub historii Kościoła wygłaszanego przez naszego duszpasterza.
  3. Wykorzystując bogactwo talentów i zdolności członków duszpasterstwa dzielimy się wzajemnie naszymi pasjami organizując spotkania dyskusyjne lub warsztaty: od psychologii, sztuki, informatyki, poprzez zdrowe żywienie, bioetykę na kursach tańca kończąc.
    W ramach tego cyklu, ze względu na tematykę zeszłorocznych dyskusji, skupiamy się na zagadnieniach moralnych z moderacja i wprowadzeniem teologicznym przez duszpasterza.
  4. W ramach nowego cyklu rozważań biblijnych dzieląc się w mniejsze grupki studiujemy Pismo Święte.

 

Liderzy duszpasterstwa „Źródło” informują o charakterze danego czwartkowego spotkania. poprzez administrowaną przez nich grupę na Facebooku „Źródło Freta”, oraz poprzez konto na Instagramie @zrodlo.duszpasterstwo.

Nasze spotkania wykładowe i dyskusyjne odbywają się zawsze w Sali Bł. Czesława, która znajduje się na krużgankach klasztoru. Czwartkowa Msza Św. odbywa się natomiast w Kapitularzu, który znajduje się również na krużgankach klasztoru.

Spotykamy się także w niedzielę na Mszy Św. o godz. 18:00, na którą zaproszone są wszystkie grupy post-akademickie spotykające się przy Klasztorze Dominikanów na Freta.

Choć nasze duszpasterstwo ma charakter otwarty, ze względu na wspólnotę zainteresowań, problemów i wyzwań, które stoją przed ludźmi kończącymi studia, staramy się nie przekraczać 33 roku życia.

Zapraszamy do tworzenia razem z nami tej wspólnoty!