1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpocznie się adwent. Dlatego już teraz zapraszamy przez cały okres adwentu, wszystkich śpiewających, na próby scholi do Pasterki. Próby odbywać się będą w poniedziałki i środy, o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej. Pierwsza próba w poniedziałek, 30 listopada.

2. Przez cały okres adwentu, od poniedziałku do soboty, zapraszamy na Msze roratnie pod hasłem: „Powiedz tylko słowo”, które odprawiane będą o godzinie 6.30 (w związku z tym w adwencie nie będzie Mszy o g. 7.00). Przed Mszą roratnią, o godz. 6.10 śpiewane będą „Godzinki”.

3. Już dziś informujemy że w adwencie odbędą się u nas dwie serie rekolekcji: dla dorosłych, w dniach 6-8 grudnia, które wygłosi o. Cyprian Klahs OP i dla studentów, w dniach 13-15 grudnia, które poprowadzi o. Tomasz Zamorski OP.

4. We wtorek, 24 listopada, o godz. 19,30 w kaplicy św. Dominika, zostanie odprawiona Msza o dar potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 28 listopada, imieniny obchodzi nasz współbrat – Zdzisław Górnicki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 12:00.

6. Nasza wspólnota rozpoczyna dziś wieczorem klasztorne rekolekcje, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Kazimierz Duraj – ojciec duchowny seminarium w Krakowie. Zapraszamy na Msze św. podczas których rekolekcjonista będzie głosił kazania: od poniedziałku do piątku o godz. 18,00, a w sobotę o godz. 12:00. W związku z czasem rekolekcyjnym w naszym klasztorze, nie będzie w tym tygodniu dyżuru spowiedzi w godz. 16-18 oraz adoracji Najśw. Sakramentu w kościele. Bardzo prosimy Was o modlitwę w tym czasie za naszą wspólnotę i w miarę możliwości uszanowanie czasu skupienia.

7. Grupa „Charytatywni Freta” jak co roku, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, przygotuje paczki dla ponad 100 potrzebujących rodzin na Boże Narodzenie. Jeśli Wasze firmy, szkoły, grupy chciałaby się włączyć w przeprowadzenie zbiórki darów prosimy o kontakt. Liczmy na Wasze otwarte serca. Wszelkie szczegóły na fejsbuku i stronie internetowej charytatywnifreta.dominikanie.pl