Spotykamy się w czwartki, o godz. 19:15, w Auli św. Tomasza, a każdy czwartek miesiąca ma swój określony charakter.

 

  1. Teologiczny. W pierwsze czwartki spotykamy się, aby poruszać interesujące nas tematy natury teologicznej. Poprzez całoroczny cykl wykładów otwartych chcemy jeszcze lepiej zrozumieć przedmiot naszej wiary, a pomagają nam w tym specjalnie zaproszeni specjaliści, którzy również mierzą się z naszymi pytaniami w drugiej części spotkania. Temat każdego wykładu jest wspólnie wyłaniany, drogą głosowania.
  2. Społeczny. Debatę publiczną, co jakiś czas, rozpalają kontrowersyjne tematy. Często są to kwestie, które ostatecznie dotyczą naszych postaw i najgłębiej zakorzenionych intuicji. Dlatego warto przyjrzeć im się na chłodno i z różnych stron. W drugie czwartki miesiąca zapraszamy więc na spotkania dyskusyjne, poświęcone zagadnieniom społeczno-politycznym, zawsze z udziałem zaproszonych gości.
  3. Modlitewny. Trzeci czwartek miesiąca wyjątkowo zaczynamy w kościele, ponieważ są to spotkania poświęcone pogłębianiu praktyki modlitewnej. Uczymy się, jak w ciszy i prostocie trwać w Bożej Obecności, przez konferencję o życiu duchowym i praktykę medytacyjną. Spotkanie ma swoje przedłużenie we wspólnej uroczystej kolacji – celebracji obecności drugiego człowieka.
  4. Etyczny. Ostatnie czwartki miesiąca to czas eksperymentowania na własnej skórze, albo precyzyjniej – na własnym mózgu. Każde spotkanie poświęcone jest konkretnej szkole etycznej, czyli jednemu ze współczesnych sposobów podejmowania decyzji moralnych. W formie warsztatowej próbujemy zrozumieć proces myślenia innych ludzi, z którymi żyjemy na co dzień, a których wybory i decyzje tak często różnią się od naszych.

Spotykamy się także w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 18:00. Zaraz po mszy zapraszamy na wspólną kolację w sali bł. Czesława – każdy z nas przynosi jedzenie, którym dzielimy się w trakcie kolacji, celebrując wspólnie niedzielny czas.

Wszystkie aktualne informacje umieszczane są na bieżąco na facebooku oraz instagramie.

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 25 – 35 lat do tworzenia tej wspólnoty razem z nami!