1. Bardzo dziękujemy Wam za wsparcie finansowe w kweście, którą przeprowadziliśmy w zeszłą niedzielę, na remont zepsutego systemu ogrzewania kościoła. Zebraliśmy na ten cel
23700 PLN, 20 $, 20 £, 70 € a na konto wpłynęło 5 530 PLN. Dzięki Waszemu wsparciu zdążymy przed zimą z uruchomieniem w całości systemu ogrzewania. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w naszej modlitwie.

2. Przez cały okres adwentu, od poniedziałku do soboty, zapraszamy na Msze roratnie pod wspólnym hasłem: „Powiedz tylko Słowo”, które będą odprawiane o g. 6:30. Przed Mszą roratnią, o g. 6:10 śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. W najbliższy piątek, 4 grudnia, o godz. 18:00 zapraszamy na „Mszę o Bożym Miłosierdziu”, która w tym roku odprawiana jest pod hasłem „Chcę, abyś żył”. Po Mszy św. medytacja przed obrazem Jezusa Miłosiernego z modlitwą o uzdrowienie.

4. Zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary, tym razem o patronie naszego kościoła i klasztoru. O świętym Jacku – jego powołaniu, wizji zakonu w Polsce, cudach, kaznodziejstwie i ogromnej popularności poza Polską i Europą – opowie nam autorka biografii naszego patrona: Elżbieta Wiater. Na spotkaniu będzie można kupić jej najnowszą książkę o św. Jacku: „Wierny Pies Pański”. Zapraszamy w sobotę, 5 grudnia, o godz.16.00 do Sali Prowincjalskiej naszego klasztoru.

5. Zapraszamy do korzystania z kont społecznościowych naszego klasztoru. Jesteśmy obecni na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach naszej wspólnoty, dzielić się tym, co dla nas ważne, udostępniać informacje o akcjach naszych grup i duszpasterstw. Adresy naszych profili są dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru.

6. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczną się adwentowe rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi o. Cyprian Klahs OP. W poniedziałek (7.12) i wtorek (8.12) zapraszamy na Mszę rekolekcyjną o godz. 19:30, a po niej na konferencję.

7. Wszystkich śpiewających zapraszamy na próby scholi do Pasterki. Próby odbywać się będą w poniedziałki i środy, o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej. Pierwsza próba już jutro, w poniedziałek, 30 listopada.

8. Także jutro, 30 listopada, imieniny obchodzi o. Andrzej Ponikowski OP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18:00.

9. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić po Mszach najnowszą książkę o. Janusza Pydy OP pt. „Zbiór pism ulotnych”. Książka jest refleksją nad Kościołem i chrześcijaństwem w świecie współczesnym, w której klarowność poglądów łączy się z poczuciem humoru i nieprzytłaczającą, lekką formą.