Program festiwalu

PIĄTEK 22.07.2016 R.


 

godz.19:00 – Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10
Wykonawcy:
Sekstet Wokalny Muzyki Współczesnej proMODERN

Łucja Szablewska – sopran
Ewa Puchalska – mezzosopran
Ewelina Rzezińska  – mezzosopran
Andrzej Marusiak – tenor
Krzysztof Chalimoniuk – baryton
Piotr Pieron – bas, kierownictwo artystyczne
W programie:
„proMODERN shakespired”

Anna Ignatowicz-Glińska –„Sonet 116”
Dariusz Przybylski – „Sonnet 20”*
Aleksander Kościów – „O, call not me…”
Philip Lawson – „To me, fair friend”
Krzesimir Dębski – „Dwa sonety”
Miłosz Bembinow – „Shakespired”

*** krótka przerwa ***

Krzysztof Herdzin – „Trzy sonety”
Maciej Zieliński – „That time of year”
Włodzimierz Pawlik – „Czemu wiersz mój…” sonet 76**
Andrzej Borzym – 2 z „4 pieśni do słów Williama Shakespeare’a”
Paweł Łukaszewski – „Weary with toil”
Tomasz Opałka –  „… lips to kiss…”

 

SOBOTA 23.07.2016 R.


godz. 11:30 – Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka

„Co potrafią nasze instrumenty”

Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela

 

NIEDZIELA, 24.07.2016 R.


godz. 14:00 – Kościół Stygmatów św. Franciszka ul. Zakroczymska 1

Wykonawcy:
Marek Roszkowski – obój
Leszek Wachnik  – fagot
WARSAW CAMERATA
Paweł Kos-Nowicki –  dyrygent

W programie:
Jerzy Wołochowicz – Antes y despues
Sebastian Krajewski – Koncert obojowy
Sebastian Zawadzki – Koncert na fagot i orkiestrę (światowa prapremiera)

 

PIĄTEK 29.07.2016 R.


godz.19:00 – Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10

Wykonawcy:
ROYAL STRING QUARTET
Izabela Szałaj-Zimak – I skrzypce
Elwira Przybyłowska – II skrzypce
Marek Czech – altówka
Michał Pepol – wiolonczela

W programie:
Henryk Mikołaj Górecki – III Kwartet smyczkowy „… pieśni śpiewają” op.67

 

SOBOTA, 30.07.2016 R.


godz. 11:30 – Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka

„Czy muzyka ma serduszko?”

Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela

 

NIEDZIELA, 31.07.2016 R.


godz. 13:00 – Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny ul. Przyrynek 2

Wykonawcy:
Zespół muzyki dawnej LA TEMPESTA

Aleksander Kunach – tenor solo
Artur Janda – baryton solo

JinTae Yoon – kontratenor
Marcin Liweń – kontratenory
Adam Sławiński – tenor
Miłosz Kondraciuk – baryton
Martin Sobczyk – baryton
Michał Janczak – bas

Marian Magiera – cynk
Alicja Sierpińska – skrzypce
Małgorzata Feldgebel – skrzypce
Paweł Zalewski –  viola da gamba
Piotr Wawreniuk, Michał Kiljan, Robert Krajewski  – puzony
Barbara Świderska –  pozytyw

Jakub Burzyński –  dyrygent

W programie:
Mikołaj Zieleński –  Offertoria et Communiones, 1611

 

PIĄTEK 5.08.2016 R.


godz.19:00 – Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10

Wykonawcy:
Zespół muzyki dawnej PER IL BASSO

Iwona Lubowicz – sopran

Joanna Gręziak – skrzypce barokowe
Małgorzata Małkiewicz  – skrzypce barokowe
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela, kierownictwo artystyczne
Maria Wilgos – teorba
Ewa Mrowca – klawesyn

W programie:
Adam Jarzębski – Tamburetta na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Maciej Wronowicz – In dulci iubilo -concerto a 3 na sopran solo, 2 skrzypiec i b.c.
Marcin Mielczewski – Canzona Prima na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Stanisław Sylwester Szarzyński – Jesu spes mea concerto a 3 na sopran, 2 skrzypiec i b.c.
Jan Podbielski – Preludium
Adam Jarzębski – Diligam te Domine na skrzypce, basso i basso continuo
Adam Jarzębski – In te Domine Speravi, na skrzypce, basso i basso continuo
Jacek (Hyacinthus) Różycki – Magnificemus in Cantico concerto de sanctis a 3 voci- wersja instrumentalna
Stanisław Sylwester Szarzyński  – Veni Sancte Spiritus concerto na sopran, 2 skrzypiec i b.c.
Caspar Foerster – Sonata na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Giovanni Battista Luparini – In martirio crudele“ kantata na sopran, 2 skrzypiec i b.c.

 

SOBOTA, 6.08.2016 R.


godz. 11:30 – Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka

„Najpiękniejsza jest muzyka polska”

Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela

 

NIEDZIELA, 7.08.2016 R.


godz. 13:00 – Kościół p.w. św. Jacka, ul. Freta 10

Wykonawcy:
Jarosław Żołnierczyk – skrzypce
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Anna Duczmal-Mróz – dyrygent

W programie:
Adam Haczewski – Symfonia
Henryk Wieniawski – Legenda
Romuald Twardowski – Koncert skrzypcowy
Karol Szymanowski – Etiuda b-moll
Mikołaj Górecki – Divertimento

   


Na wszystkie wydarzenia festiwalowe WSTĘP WOLNY