[Ogłoszenie Miesięcznika W drodze] Polecamy najnowszy numer miesięcznika „W drodze” a w nim o tym: Czy trzeba posyłać dziecko do szkoły i jakie są zalety nauczania domowego? Dla tych, którzy zmęczeni są hałasem: Co zrobić żeby mniej mówić? Dlaczego boimy się ciszy i jak ją praktykować na co dzień? Dla tych, którzy chcącą się wybrać się na pielgrzymkę do Santiago de Compostela kilka praktycznych uwag przed drogą, a dla tych którzy lubią patrzeć w niebo rozmowa o spadających gwiazdach, które będzie można zobaczyć 10 i 11 sierpnia. Miesięcznik jak zwykle do nabycia przed kościołem. Cena 15 zł. Można płacić kartą.

1. Dzisiaj w naszym kościele, o godz. 13:00, w ramach tegorocznego X Letniego Festiwalu Nowego Miasta wystąpi Orkiestra WARSAW CAMERATA prowadzona przez Jerzego Maksymiuka. Na wiolonczeli zagra Jerzy Wołochowicz. Szczegółowy program koncertu znajduje się na plakatach i stronie internetowej klasztoru. Zapraszamy.

2. W poniedziałek, 7 sierpnia, o godz. 12:00 i 18:00 zapraszamy na Mszę roczną za zmarłych. Przed każdą Mszą różaniec w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

3. We wtorek, 8 sierpnia, zapraszamy do świętowania wraz z nami Uroczystości św. Dominika – Założyciela naszego Zakonu. Szczególnie zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 12:00, której tradycyjnie przewodniczyć będą i słowo wygłoszą Ojcowie Franciszkanie.
4. W uroczystość św. Dominika w naszym kościele rozpoczniemy też 9-dniową nowennę do św. Jacka, patrona naszego kościoła i klasztoru. Zapraszamy od 8 do 16 sierpnia na godz. 17:40. Chcemy w ten sposób przygotować się w sposób duchowy do świętowania uroczystości św. Jacka, ale też za wstawiennictwem pierwszego polskiego dominikanina zawierzać nasze intencje. Prośby te można spisywać na przygotowanych kartkach, które znajdują się w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W piątek, 11 sierpnia, świętujemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Od 12 sierpnia zapraszamy na Jarmark św. Jacka, czyli coroczne święto dobroczynienia pod patronatem św. Jacka. W dniach 12-15 sierpnia zapraszamy na wydarzenia kulturalne i dobroczynne, a także na stoiska handlowe przed kościołem. Całkowity zysk z Jarmarku zostanie przeznaczony na 7 edycję programu dożywiania dzieci w szkołach, prowadzonego przez Grupę Charytatywni Freta. Jest nim objętych ponad 250 dzieci w całej Polsce. Program Jarmarku jest dostępny na stronie internetowej Klasztoru oraz na jarmarkjacka.blogspot.com
Jeśli ktoś chciałby pomóc przy pracach związanych z Jarmarkiem, to wciąż poszukiwani są wolontariusze. Wystarczy wysłać maila na adres dostępny na ulotkach Charytatywnych Freta.
7. Dziękujemy w imieniu podopiecznych Grupy Charytatywni Freta za wzięcie udziału w akcji plecak. Przybory i pomoce szkolne trafią do najbardziej potrzebujących dzieci w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Korbielowie. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył zakupić wylosowanych rzeczy – można je nadal przynosić do zakrystii i na furtę klasztorną.