Tegoroczny Jarmark świętego Jacka odbędzie się w dniach 15, 18 i 19 sierpnia. Będzie można odwiedzić stosika handlowe m.in. z rękodziełem, książkami, antykwariat, charytatywną kawiarnię, fanterię, gdzie każdy los wygrywa.

15 sierpnia o godz. 13.00 będzie można poznać historię naszego kościoła podczas oprowadzania z przewodnikiem. Z kolei w niedzielę 19 sierpnia zapraszamy na stoisko z pierogami św. Jacka.

Całkowity dochód z Charytatywnego Jarmarku św. Jacka przeznaczony jest na kontynuację projektu dożywiania dzieci w szkołach, prowadzonego przez Grupę Charytatywni Freta. W tym roku dobędzie się już ósma edycja tego programu.

Na tegorocznym Jarmarku św. Jacka pojawią się również stosika wspólnoty Chleb Życia oraz z rękodziełem wykonanym przez podopiecznych oo. Dominikanów z Fastowa na Ukrainie. Robiąc zakupy będzie można wspomóc te inicjatywy.

Jarmarkowi towarzyszyła będzie nowenna do Świętego Jacka, odprawiana w naszym kościele od 8 do 16 sierpnia o godzinie 17:40. Natomiast 17 sierpnia w Uroczystość św. Jacka, patrona naszego kościoła i patrona Polskiej Prowincji Dominikanów, zapraszamy na Mszę Świętą z poświęceniem kłosów, która odbędzie się o godz. 12.00 i 18.00.

Informacje na temat tegorocznej edycji Jarmarku Św. Jacka można znaleźć na blogu, w serwisie Facebook oraz na stronie grupy Charytatywnifreta.

Serdecznie zapraszamy!