[Ogłoszenie Charytatywnych]

1. W tym tygodniu dołączył do naszej wspólnoty o. Maciej Okoński OP, który w ostatnim czasie był przeorem w klasztorze w Gdańsku. Witamy go serdecznie w naszym klasztorze na Freta.

2. We wtorek, 26 marca, o godz. 19:30, zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa ze specjalnym błogosławieństwem w kaplicy św. Dominika.

3. Duszpasterstwo Akademickie Freta zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane „Chodzić w wierze”, które wygłosi o. Tomasz Zamorski OP. Rekolekcje rozpoczną się w następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 19.30, a kontynuowane będą od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętych o godz. 19.30.

4. Studenci zapraszają też do Namiotu Dobrej Książki przed kościołem i polecają nowe lektury duchowe na kwiecień: 1. „Apokalipsa czytana dzisiaj”, w której Maria Szamot odszyfrowuje i tłumaczy symbole pomagając zrozumieć Apokalipsę człowiekowi XXI w. 2. Abp Fulton Sheen w książce „Wieczny galilejczyk” opowiada o Jezusie, diagnozując i z miłością pouczając współczesnych ludzi. Abp swym płomiennym kaznodziestwem zasłużył na miano czołowego duszpasterza XX w. Zapraszamy!

5. W związku z poprzednią niedzielą Ad Gentes, na pomoc materialną misjonarzom, do puszki złożyliście 3924 zł. W ich imieniu bardzo dziękujemy.

6. Świeccy dominikanie ze Służewa zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek, 5 kwietnia, na nowej, pomarańczowej trasie pod patronatem Sługi Bożego o. Jacka Woronieckiego OP. Trasa prowadzi z klasztoru na Służewie przez Zielonkę do naszego kościoła św. Jacka. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.