Pod patronatem Sługi Bożego o. Jacka Woronieckiego OP, którego doczesne szczątki spoczywają w krypcie naszego kościoła, powstała trasa pomarańczowa, która zaczyna się w naszym bratnim, dominikańskim kościele na Służewie i przez Zielonkę i Ząbki prowadzi do naszego kościoła św. Jacka przy ul Freta.

Do wyboru jest także trasa czarno-biała, której patronuje bł. Michał Czartoryski. Łączy ona klasztor na Służewie z klasztorem naszych dominikańskich mniszek w Radoniach k/Grodziska Mazowieckiego.

Obie trasy mają ponad 40 km. Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jest bezpłatny i polega na indywidualnym przejściu nocą wcześniej przygotowanej i opisanej trasy, zgodnie z własnym tempem i możliwościami oraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Ta wędrówka ma mieć charakter modlitewny, towarzyszą jej rozważania przygotowane przez organizatorów EDK.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa na obu trasach rozpoczyna się w piątek, 19 marca 2021. Trwa już rejestracja uczestników.

Wszystkie informacje i link do rejestracji uczestników na obie trasy – na stronie świeckich dominikanów ze Służewa  oraz w wydarzeniu na facebooku.

Zapraszamy szczególnie na trasę pomarańczową! Życie samo się nie zrobi.