1. Ogłoszenie Charytatywnych: Rozpoczynamy zbiórkę przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci ze świetlic w Katowicach, Wrocławiu, Korbielowie oraz dla podopiecznych Domu św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie. Do 22 sierpnia do zakrystii można przynosić zakupione pomoce szkolne. Lista produktów znajduje się na fejsbuku Charytatywnych Freta oraz stronie internetowej Klasztoru. Za wszelką pomoc dziękujemy. Już dziś zapraszamy również na Jarmark św. Jacka, który odbędzie się 14 i 15 sierpnia. Zachęcamy do odwiedzenia stoisk jarmarkowych, gdyż całkowity zysk zostanie przeznaczony na kolejny sezon dożywiania dzieci w szkołach. Jak zawsze Grupa Charytatywni Freta zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy do pomocy przy obsłudze stoisk. System zapisów można znaleźć na fejsbuku Charytatywni Freta i Jarmark na Freta.
  2. Dzisiaj w naszym Zakonie świętujemy Uroczystość św. Dominika – Założyciela naszego Zakonu. Tradycyjnie już Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczą i słowo głoszą Ojcowie Franciszkanie.
  3. W uroczystość św. Dominika w naszym kościele rozpoczniemy też 9-dniową nowennę do św. Jacka, patrona naszego kościoła i klasztoru. Zapraszamy od dzisiaj do 16 sierpnia na godz. 17:40. Chcemy w ten sposób przygotować się do świętowania uroczystości św. Jacka, ale też za wstawiennictwem pierwszego polskiego dominikanina zawierzać nasze intencje Bogu.
  4. W środę, 11 sierpnia, obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Porządek mszy św. jak w dni powszednie. Każdy, kto odwiedzi nasz kościół w tym dniu, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. [do mszy św. o godz. 12 włącznie] W ramach XIV edycji Letniego Festiwalu Nowego Miasta zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na godz. 13.00 na koncert Warsaw Camerata. Więcej informacji festiwalowych można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na plakacie i ulotkach.