W przyszłą niedzielę 11 grudnia zapraszamy na Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez działającą przy naszym klasztorze grupę Charytatywni Freta.

Od godziny 10.30 do godziny 22.30 na placu przed naszym kościołem pojawią się stoiska.
Będzie można na nich znaleźć rękodzieło, w tym ceramikę, pierniki i świąteczne ozdoby wykonane w Centrum św. Marcina de Porres w Ukrainie.

Na stoisku świątecznym pojawią się wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe, a wśród nich reprinty kartek świątecznych stworzonych w 1962 roku przez wybitnego polskiego ilustratora Janusza Grabiańskiego, jak również kartki z grafiką autorstwa Tomasza Biłki OP oraz z ikoną ukraińskiej artystki Olyi Kravchenko. Będzie można kupić także stroiki świąteczne, aromatyczne świece i kolorowe skarpetki i czapki.

Zapraszamy również do antykwariatu i Klubu książkowego św. Jacka oraz charytatywnej kawiarni.

Na tegoroczny Bożonarodzeniowym Jarmark Charytatywny niespodzianki przygotowała również działająca przy naszym klasztorze fraternia bł. Bartłomieja Longo. Będzie można tam kupić słodkości i upominki oraz dzięki uprzejmości Ambasadora Szwajcarii, napić się prawdziwej szwajcarskiej czekolady. O godzinie 11.30 fraternia zaprasza na grę rodzinną o tematyce bożonarodzeniowej.

Organizatorzy jarmarku, Charytatywni Freta przygotowali również muzyczną niespodziankę. O godzinie 17.00 na placu przed naszym kościołem odbędzie się koncert zespołu Brass Federacja.

W dniu wydarzenia zapraszamy również na charytatywną licytację online! Szczegóły można będzie znaleźć na profilu Charytatywni Freta oraz Jarmark na Freta.

W tym roku podczas jarmarku będą zbierane fundusze na wyposażenie domu społecznego w Fastowie w Ukrainie. To miejsce, które w przyszłości będzie hospicjum, znajdą się tam mieszkania socjalne, noclegownia dla bezdomnych, ale teraz będzie miało za zadanie dać schronienie uchodźcom ze wschodu i południa Ukrainy, którzy stracili swoje domy w wyniku rosyjskiej agresji.