Jak wiele wspólnego z pokonywaniem codziennych trudności i dokonywaniem wyborów ma wspinaczka wysokogórska?
Podczas spotkania Kinga Baranowska podzieli się swoją pasją górską, wiedzą i doświadczeniami, opowie o stawianiu sobie celów, konsekwencji w ich realizacji, o wytrwałości, o porażkach, o przekraczaniu siebie – nie po to by się samodoskonalić, ale po coś więcej – o drodze do spełnienia marzeń.
Aby wspinać się na najwyższe szczyty świata potrzeba najpierw wielu miesięcy przygotowań, dyscypliny i koncentracji. Należy nauczyć się tego co ważne, skupienia na priorytetach, rozwijania w sobie odwagi i wytrwałości. Potem, już w najwyższych górach świata, odbywa się walka – z warunkami pogodowymi i z samym sobą. Trzeba stale dokonywać wyborów, dobrze i sprawnie współpracować z innymi ludźmi. Trzeba iść do przodu, ale też wiedzieć kiedy się zatrzymać lub wycofać.
Kinga Baranowska jest himalaistką, zdobywczynią dziewięciu ośmiotysięczników, na wszystkie wspięła się bez używania butli z tlenem. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka. Członkini kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Laureatka licznych nagród m.in. nagrody Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata oraz Złotego Krzyża Zasługi „za zasługi dla rozwoju sportów wysokogórskich, za promowanie imienia Polski w świecie”. Więcej informacji na temat dokonań Kingi Baranowskiej można znaleźć na stronie www.kingabaranowska.com
Podczas spotkania będzie możliwość wsparcia cegiełką inicjatyw grupy Charytatywni Freta. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla podopiecznych Grupy.
Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Charytatywna_Kultura.