Bractwo Różańca Świętego wraz z Zakonem Dominikanów zostało założone przez św. Dominika na początku XIII w. W Warszawie powstało razem z klasztorem św. Jacka w pierwszych latach XVII w. Bractwo Różańcowe wnosi wartość swojej modlitwy do całej Rodziny Dominikańskiej, której wszystkie dobra duchowe, jak np. modlitwy zakonników, obejmują też członków Bractwa za życia i po śmierci
Przynależność do Bractwa Różańcowego wymaga pisemnego zgłoszenia się do Centrali Różańca (znajduje się w Krakowie) i podjęcia się odmawiania raz w tygodniu trzech części (tzn. całego) różańca.

Program spotkań Bractwa Różańca Świętego przy kościele św. Jacka w Warszawie:

W każdą trzecią niedzielę miesiąca od października do czerwca, o godz. 14.00, jest odprawiana bracka Msza Św., a po niej odmawiana cząstka różańca św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wraz z konferencją na temat wybranej tajemnicy różańcowej. Rozważania będą związane z Ewangelią tajemnicy różańcowej i z odniesieniem do osobistej sytuacji wszystkich modlących się.

Nabożeństwo odprawia się w prezbiterium kościoła św. Jacka.

W najbliższych miesiąca – lipiec, sierpień, wrzesień – wakacje!

Zgodnie z konstytucjami Bractwa Różańcowego, co tydzień w dowolnym miejscu i dowolnym czasie, odmawiamy15 tajemnic różańcowych w intencji wszystkich członków Bractwa i w intencji Zakonu Dominikańskiego.

W lipcu, sierpniu i wrześniu nie ma wspólnotowych Mszy Świętych z Różańcem. Zawiesza się też instruktażowe spotkanie przy kawie.

Działalność publiczna Bractwa Różańca Świętego przy kościele św. Jacka w Warszawie zostanie wznowiona 16 października 2016 roku według zwyczaju Mszą Świętą i nabożeństwem różańcowym o godz. 14.00.

Tematem wiodącym spotkania instruktażowego na 800 lat istnienia zakonu Dominikanów będzie: „Zakonnicy, którzy pierwsi odmawiali Różaniec – skąd im to przyszło do głowy

Tu i teraz dziękuję tym którzy czynnie – śpiewem i czytaniem – angażowali się w liturgię mszy brackich.

Wszystkim życzę spokoju i odpoczynku ale zawsze z Różańcem.

o. Maurycy

 

Opiekunem Bractwa przy klasztorze św. Jacka jest o. Maurycy L. Niedziela OP